Skip to content

Wat is KoopGarant?

KoopGarant is een regeling waarmee je met 'korting' een woning koopt van een woningcorporatie. Dit kan ook bij Oosterpoort. Voor een KoopGarant-woning betaal je een lagere prijs dan de marktwaarde. Hierdoor betaal je elke maand ook minder geld voor je hypotheek. Met KoopGarant kunnen meer mensen een woning kopen, die dat anders niet kunnen. Nog een voordeel is dat je de garantie hebt dat Oosterpoort jouw woning binnen 3 maanden terugkoopt als je weer wilt verhuizen. 

Wie kan een KoopGarant-woning kopen?

Starters op de koopwoningmarkt met een middeninkomen kunnen bij ons een KoopGarant-woning kopen. Het inkomen is te vinden op de aanslag inkomstenbelasting of een inkomensverklaring van De Belastingdienst. Heeft u al een eigen koopwoning (gehad)? Dan kunt u bij ons geen woning met KoopGarant kopen.

Hoe werkt KoopGarant bij Oosterpoort?

We schrijven op onze pagina 'Aanbod koopwoningen' in de advertentie of de woning verkocht wordt met KoopGarant. Bij Oosterpoort hebben we de volgende voorwaarden:

  • U koopt de woning voor het bedrag dat wij bepalen.

  • U krijgt korting op de taxatiewaarde. Dit is de waarde van de woning. Een onafhankelijk persoon bepaalt deze waarde. Deze persoon doet onderzoek naar de woning en naar de huizenmarkt. Dit heet een taxateur. Met de korting op de taxatiewaarde heeft u een lagere hypotheeklast. U betaalt dus maandelijks minder geld aan uw hypotheek. Dit kortingsbedrag is geen 'cadeau'. Oosterpoort blijft altijd de eigenaar van deze korting.

  • U verkoopt de woning altijd aan ons terug wanneer u gaat verhuizen.

  • U moet zelf in de woning wonen. U mag de woning dus niet (onder)verhuren.

  • Hebben meer mensen interesse in een KoopGarant-woning? Dan loten wij de woning. Er is namelijk veel belangstelling voor KoopGarant-woningen.

  • Uw inschrijving voor de loting van een KoopGarant-woning kunt u achteraf niet meer aanpassen. Dus schrijft u zich alleen in? Dan kunt u na het inloten geen extra persoon aan het contract toevoegen. Schrijft u zich samen in? Dan kunnen jullie na het inloten niet één persoon van de inschrijving afhalen. Schrijft u zich twee keer in? Bijvoorbeeld alleen en met partner? Dan doen beide inschrijvingen helaas niet mee aan de loting.

  • Bent u ingeloot voor een woning? Dan levert u aan ons een uittreksel 'Basisregistratie Personen' aan. Deze vraagt u aan uw gemeente. Hierop staat de geschiedenis van uw woonadressen. Ook levert u uw inkomensgegevens aan. U vraagt hiervoor een inkomensverklaring bij De Belastingdienst op.

  • Wij kiezen als verkoper de projectnotaris. Dat is Mostart & Timmermans Netwerknotarissen.

  • De informatiebrochure KoopGarant met uitgebreide informatie en rekenvoorbeelden is onderdeel van de overeenkomst. U kunt deze brochure alvast lezen.

Kijk voor meer informatie op de website van Opmaat, de ontwikkelaar van KoopGarant. Ook geeft Opmaat antwoord op veelgestelde vragen over KoopGarant.